Největší krásy Nového Zélandu

cena od 129 990 Kč termín: 16.11.2019 délka: 22 dní (zájezd č. 512356)

22 - denní zájezd

Auckland • Bay of Islands • Puhoi • Hobitín • Rotorua • Wellington • Picton • NP Paparoa • Hokitika • Wanaka • Queenstown • Te Anau • Milford Sound • NP Mount Cook • Christchurch

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Poznámka: Cesta v prostoru i v čase pro všechny vaše smysly. Zažijete opravdu to nejlepší z Nového Zélandu – Aotearoa – „Země dlouhého bílého mraku“. Budete uchvácení divokým pobřežím a plážemi Pacifiku, úchvatnou novozélandskou přírodou – horami, sopkami, kaňony, vodopády, pobaveni originální maorskou a novozélandskou kulturou „Kiwianou“, vyhřátí horkými prameny a potěšeni pohodovými „Kiwies“. Můžete si vyzkoušet originální adrenalinové i neadrenalinové aktivity, ochutnat vynikající kuchyně celého světa, piva z místních pivovárků a vína místních vinařů. Váš novozélandský, česky mluvící průvodce vám pomůže dostat se této pozoruhodně krásné zemi pod kůži.

Min. počet účastníků: 7.

Ubytování: hotel

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:samostatně odlet z Prahy.
2. den:let na trase s mezipřistáním.
3. den:přílet do Aucklandu . Odpoledne si prohlédneme největší město Nového Zélandu, rozložené mezi krátery, Ferry Building, prohlídka Queen Street, centra města a přístavu, výstup na sopku Mt. Eden a výhled na město (196 m n. m.). Fakultativně: výjezd na vyhlídkovou věž Sky Tower (328 m), akvárium Kelly Tarlton’s Underwater World se žraloky, rejnoky a tučňáky. Nocleh.
4. den:přejezd do oblasti Bay of Islands - nádherné pobřežní scenérie, zátoka plná ostrovů, koupání. Fakultativně: Waitangi - místo podepsání legendární smlouvy. Možnost plavby s pozorováním delfínů. Nocleh.
5. den:Waipoua Kauri Forest - vycházka mezi největšími stromy jižní polokoule (kauri - damaroň australská), Tane Mahuta („Bůh lesa“, 55 m), prales se stromovými kapradinami. Fakultativně: Kauri muzeum. Nocleh.
6. den:zastávka v Puhoi - vesnice založená Čechy. Národním nápojem Novozélanďanů je pivo a ochutnáme ho v jednom z místních malých pivovarů nedaleko Aucklandu. Další zastávka v Hobitínu , ve vesnici Matamata, potěší fanoušky Pána Prstenů a Hobbita, který dnes již k Novému Zélandu neodmyslitelně patří. Nocleh.
7. den:vulkanická oblast Rotorua - centrum maorské kultury, termální rezervace Whakarewarewa - maorská vesnice se sněmovním domem (marae), hřbitov, vystoupení maorské taneční skupiny, gejzír Pohutu , termální oblast Waiotapu - túra oblastí gejzírů, barevných horkých jezer (Champagne Pool), pramenů a vodopádů Huka . Jízda okolo kráterového jezera Taupo . Nocleh.
8. den:NP Tongariro (UNESCO) - trek v oblasti sopek, jezer a pouští, přechod Tongariro Crossing Track (Mangatepopo Hut - Mangatepopo Saddle - Red Crater - Emerald Lakes - Ketatahi Hut), případně jiné alternativní výlety po okolí. Nocleh.
9. den:přejezd do hl. města Wellingtonu - lanovkou na vyhlídku, botanická zahrada, parlamentní budovy, Beehive (včelín), katedrála sv. Pavla, Národní muzeum Te Papa. Nocleh.
10. den:přejezd trajektem přes Cookovu úžinu na jižní ostrov do Pictonu – krátká prohlídka Pictonu, jízda kolem Marlborough Sounds , přes městečko Nelson se zajímavým kostelem a botanickou zahradou. Nocleh.
11. den:NP Abel Tasman – celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a kde můžete zahlédnout i tuleně. V ceně je plavba vodním taxi podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Nocleh.
12. den:průjezd divokým kaňonem Buller , Cape Foulwind - vycházka k tulení kolonii, NP Paparoa – zastávka v Charlestonu - scénické pobřeží, útesy, vyhlídka na skalní stěny Pancake Rocks ve tvaru palačinek. Nocleh.
13. den:Hokitika - dílny a obchody s maorskými výrobky (jadeit), Hokitika Gorge – nádherný kaňon s průzračnou vodou a houpacím mostem, cesta podél pobřeží pod úpatím Jižních Alp, NP Westland - vycházka k ledovci Franz Jozef. Možnost fakultativních letů vrtulníkem k nejvyšší hoře Mt Cook s přistáním na ledovci. Nocleh.
14. den:ráno pro zájemce vycházkový okruh okolo „zrcadlového jezera“ Matheson lake , krátká túra k ledovci Fox Glacier, zastávka u Bruce Bay , průsmyk Haast (563 m), vyhlídková silnice mezi jezery Wanaka a Hawea, městečko Wanaka - nádherný výhled přes jezero k vrcholu Mt. Aspiring (3 027 m). Nocleh.
15. den:Queenstown - jedno z nejkrásnějších míst Nového Zélandu, prohlídka města, túra v okolí nebo fakultativně vyjížďka historickým parníkem Earnslaw po jezeře Wakatipu, Arthur’s Point - pro zájemce fakultativně adrenalinová vyjížďka jet-boatem (tryskový člun) Skippers kaňonem po řece Shotover, návštěva zlatokopeckého městečka Arrowtown , Kawarau Bridge - bungee jumping, prohlídka vinařství a ochutnávka vín, večer volný program. Fakultativně možnost výletu lanovkou nebo pěšky na vyhlídku Bob’s Peak. Nocleh.
16. den:jízda okolo jezera Wakatipu do Glenorchy - místo natáčení Pána prstenů a východisko světoznámých túr, odpoledne přejezd do Te Anau - vycházka po břehu jezera nebo fakultativně plavba po jezeře do Glowworm Caves. Nocleh.
17. den:po Milford Road k fjordu Milford Sound - přírodní div světa, nezapomenutelná plavba lodí mezi skalami a vodopády, monumentální Mitre Peak (1 692 m), tulení kolonie, podvodní observatoř, Bowen Falls . Cestou zpět zastávky - Homer tunel, koryto Chasm, v podvečer odpočinek u jezera v Te Anau. Nocleh.
18. den:cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook , asi 420 km, po cestě typická scenérie Zélandu, jezera a ovce. Nocleh.
19. den:cesta kolem jezera Pukaki do NP Mount Cook - túra k jezeru Hooker pod nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook (3 764 m), vycházka k Tasmánskému ledovci (nejdelší ledovec Nového Zélandu s délkou 27 km), jezero Tekapo a kostelík Dobrého pastýře. Nocleh.
20. den:přejezd do Christchurch - anglikánská architektura, prohlídka lokality dle možností na místě, náhradně budované kontejnerové městečko, muzeum Canterbury, volný program. Nocleh.
21. den:transfer na letiště, následovat bude odbavení a samostatně odlet s mezipřistáním zpět do Evropy.
22. den:přílet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

98 990 Kč
Základní cena od 98 990 Kč

Nový Zéland - Velká cesta napříč Severním i Jižním ostrovem

Nový Zéland
NOVÝ ZÉLAND - velká cesta napříč Severním i Jižním ostrovem Auckland – Thames – Coromandel – Rotorua – Te Puia – vodopády Huka Falls, Taupo – sopky NP Tongariro – Wellington – Picton - Malborough Sounds – Nelson – Punakaiki, Hokitika, ledovec Fox Glacier, NP Westland – jezera Hawea a Wanaka, NP Fiordland…
termín: 20.10.2019 délka: 17 dní
133 990 Kč
Základní cena od 133 990 Kč

Nový Zéland od severu k jihu

Nový Zéland
termín: 28.10.2019 délka: 18 dní

Nabízí

FIRO-tour a.s.

FIRO-tour a.s.

Národní 37/38
11000 Praha
telefon: 221966966

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Auckland 14 °C
Christchurch 11 °C
Wellington 13 °C

Základní informace

Nový Zéland

Nový Zéland
Hlavní město: Wellington
Počet obyvatel: 3 580 200
Měna: NZD
Rozloha: 268,676 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://novy-zeland.vasezajezdy.cz/zajezdy/nejvetsi-krasy-noveho-zelandu-512356/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://novy-zeland.vasezajezdy.cz