Nový Zéland - Velká cesta napříč Severním i Jižním ostrovem

cena od 96 990 Kč termín: 19.10.2018 délka: 17 dní (zájezd č. 482821)

17 - denní zájezd

NOVÝ ZÉLAND - velká cesta napříč Severním i Jižním ostrovem

Auckland – Thames – Coromandel – Rotorua – Te Puia – vodopády Huka Falls, Taupo – sopky NP Tongariro – Wellington – Picton - Malborough Sounds – Nelson – NP Abel Tasman – Punakaiki, Hokitika, ledovec Fox Glacier, NP Westland – jezera Hawea a Wanaka, NP Fiordland – Milford Sound – Queenstown – průsmyk Lindis Pass a jezera Pukaki a Tekapo - Christchurch

Poznámka : Stravování: po celou dobu zájezdu bude v průběhu programu možnost poobědvat a povečeřet v místních restauracích. Ubytování v motelích je často kvalitnější a prostornější než ubytování v hotelích. Pokoje motelů jsou navíc vybaveny kuchyňkami, kde lze pohodlně připravit snídani a svačinu na následující den. Rádi Vám poskytneme fotografie a popis jednotlivých ubytovacích kapacit v průběhu programu.  Průvodce: zájezd je prováděn česky mluvícím průvodcem dlouhodobě žijícím na Novém Zélandu. Průvodce Vás zahrne svou péčí a úžasnými informacemi, které můžete získat pouze od člověka milujícího tuto zemi navíc však pohledem středoevropana. Víme, že na průvodci velmi záleží, zajistíme Vám toho nejlepšího !!! Fakultativní služby nezahrnuté v ceně zájezdu:Hobitín – cca 75,- NZDVečerní Maorské přestavení Mitai s večeří – cca 120,- NZDJetboat po řece Shotover v legendárním Skippers Canyon – cca 140,- NZDPlavba starým parníkem Earnslaw v Queenstown – cca 55,- NZDLanovka na vyhlídku a jezero Wakatipu v Queenstown – cca 35,- NZDLety vrtulníkem – cena se odvíjí od místa a délky letu

Ubytování: hotel ***

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z letiště Václava Havla v Praze do Dubaje  leteckou společností Emirates – letoun A380 !
2. den:přílet do Dubaje, přestup a odlet do Aucklandu leteckou společností Emirates (přímý let !!! – nejrychlejší a nejpohodlnější spojení z Evropy do Aucklandu na světě !)
3. den:přílet do Aucklandu, odbavení na letišti, kde nás přivítá náš místní česky mluvící průvodce, transfer do hotelu, ubytování, krátký odpočinek. Prohlídka Aucklandu – procházka centrem města s náměstím Aotea, divadlem, Queen street, procházka po nábřeží s kotvícími plachetnicemi při západu slunce (otevírací most), večer fakultativně prohlídka největší věže Nového Zélandu – Sky Tower, možnost zajištění večeře v otáčecí restauraci s fantastickým výhledem na centrum Aucklendu, nocleh.
4. den:dnes započne naše putování po Novém Zélandu cestou na poloostrov Coromandel. Cestou si prohlédneme městečko Waihi, kde spatříme obří zlatý důl. Cestou Rotorua navštívíme buď místo, kde rostou poslední exempláře obřích stromů kauri a písečnou pláž (možnost koupání) nebo fakultativně pojedeme vnitrozemím a navštívíme vesničku Hobitín (filmové ságy Pán prstenů a Hobit). V podvečer přijedeme do oblasti geotermálních polí Te Puia s největšími gejzíry, bahenními sopkami a fumarolemi a ukážkou Maorské vesnice. Ubytování v motelu, fakultativně návštěva Maorské vesnice s tradičním programem a typickou maorskou večeří.
5. den:tento den nás čekají mohutné vodopády Huka Falls a největší novozélandské jezero Taupo, které je ve skutečnosti obřím kráterem – kalderou. Odpoledne a podvečer budeme věnovat vycházkám pod sopkami národního parku Tongariro (zde se natáčela většina filmu Pán Prstenů) a ubytujeme a přenocujeme přímo pod sopkami.
6. den:s východem slunce vyrazíme podél vulkánů na jih Severního ostrova do hlavního města Wellingtonu, abychom si prohlédli centrum města s původní dřevěnou katedrálou St. Paul, parlamentem a navštívíme unikátní interaktivní muzeum Te Papa. Ubytování v centru města, nocleh.
7. den:brzy ráno vyplujeme na 4 hodinovou cesta trajektem na Jižní ostrov (trajektová linka je považována za nejmalebnější trajektovou linku na světě). Odpoledne nás čeká cesta scénickou Queen Charlotte Drive podél nekonečných zálivů Marlborough Sounds a dále přes Nelson do slunečné oblasti zálivu Tasman Bay. Ubytování v podvečer v Maharau, které je považováno za bránu do národního parku Abel Tasman, nocleh.
8. den:výlet do národního parku s překrásnými plážemi, malebným pobřežím a bohatým mořským životem, možnost plavby vodním taxi do srdce parku (při plavbě možnost spatřit lachtany u blízkých ostrůvků). Pokud nám bude přát počasí, tak budeme mít možnost se vykoupat v moři. Odpoledne nás čeká cca 3 hodinová cesta pěšky (cca 12 km) zpět nebo možnost plavby zpět na plachetnici/katamaránu. Další noc strávíme v Maharau.
9. den:podél řeky Motueka se přesuneme do národního parku Nelson Lakes a projdeme se po břehu jezera. Údolím řeky Buller budeme pokračovat v naší cestě do blízkosti Westport na západní pobřeží. Den zakončíme výletem k palačinkovým útesům v Punakaiki v NP Paparoa.
10. den:návštěva vesničky Hokitika kde si prohlédneme umělecké dílny, ve kterých jsou ručně vyráběny velmi ceněné šperky z nefritu. Odpoledne dojedeme do Fox Glacier (skvělé místo pro fakultativní let vrtulníkem s přistáním na ledovci s úchvatnými scenériemi velehor Jižních Alp). Procházka k ledovci, večer možná procházka za svítícími larvami – glowworms.
11. den:další objevování krás podhůří Jižních Alp započneme hned po ránu vycházkou, která nás přes prastaré mokřad pod stromy kahikatea zavede až do „pravěku“, do dob, kdy se pod těmito stromy proháněli dinosauři. Procházka nás zavede k vodopádům a průsmykem Haast Pass k ledovcovým jezerům Hawea a Wanaka. Odpoledne cestou (zastávka u nejstaršího hotelu Cardrona) přes  vysokohorské sedlo Crown Range a jezero Wakatipu a podél hřebenu Remarkables a Five Rivers Plain přijedeme do Te Anau, kde se ubytujeme.
12. den:tento den si přivstaneme a vyrazíme do jedné z nejkrásnějších oblastí nového Zélandu – do Milford Sound. Stejnojmenná silnice patří mezi nejkrásnější scénické cesty na světě. Z přístaviště započne naše plavba po fjordu Milford Sound, kde možná spatříme lachtany i delfíny (připravte si dostatek paměťových karet, plavba patří mezi nejkrásnější zážitky z Nového Zélandu). I zde je možné fakultativně zajistit fantastický let vrtulníkem. V podvečer se vrátíme do Te Anau.
13. den:ráno vyrazíme do správního střediska oblasti - malebného města Queenstown, prohlédneme si centrum města. Odpoledne je možnost plavby tryskovým člunem – jetboat po řece Shotover v legendárním Skippers Canyon nebo projížďky prastarým parníkem Earnslaw po jezeře. V podvečer je možné ještě shlédnout krásy města a okolní přírody z vyhlídky, kde se dostaneme místní lanovkou (fakultativně). Z kopce je skvělá podívaná na jezero Wakatipu a okolní hory. Ubytování a nocleh v hotelu v centru města.
14. den:dopoledne se vydáme přes rokli Kawarau na cestu přes průsmyk Lindis Pass a na náhorní planinu Mackenzie Basin a  národního parku Mt. Cook. Odpoledne nás pak bude čekat vycházka s vyhlídkami na nejvyšší horu Nového Zélandu. Večer se ubytujeme pod tímto velikánem.
15. den:dnes nás bude čekat poslední úsek cesty po Novém Zélandu. Podél jezera Pukaki nás cesta zavede až k jezeru Tekapo a k legendárnímu kostelíku na jeho břehu. Odpoledne sjedeme do nížiny Canterbury do největšího města Jižního ostrova – Christchurch, kde navštívíme botanickou zahradu a večer se ubytujeme v hotelu v centru.
16. den:poslední den na Novém Zélandu si přispíme a před polednem opustíme hotel. Procházka centrem města, které bylo 22.2.2011 postiženo silným zemětřesením se rozloučíme s Novým Zélandem. Transfer na letiště a odlet do Dubaje (s přestupem).
17. den:přílet do Dubaje, přestup a odlet do Prahy


Podobné zájezdy v této destinaci

98 990 Kč
Základní cena od 98 990 Kč

Nový Zéland - Velká cesta napříč Severním i Jižním ostrovem

Nový Zéland
NOVÝ ZÉLAND - velká cesta napříč Severním i Jižním ostrovem Auckland – Thames – Coromandel – Rotorua – Te Puia – vodopády Huka Falls, Taupo – sopky NP Tongariro – Wellington – Picton - Malborough Sounds – Nelson – Punakaiki, Hokitika, ledovec Fox Glacier, NP Westland – jezera Hawea a Wanaka, NP Fiordland…
termín: 20.10.2019 délka: 17 dní
129 990 Kč
Základní cena od 129 990 Kč

Největší krásy Nového Zélandu

Nový Zéland
Auckland • Bay of Islands • Puhoi • Hobitín • Rotorua • Wellington • Picton • NP Paparoa • Hokitika • Wanaka • Queenstown • Te Anau • Milford Sound • NP Mount Cook • Christchurch Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena. Poznámka: Cesta v prostoru i v čase pro všechny vaše smysly. Zažijete opravdu to…
termín: 16.11.2019 délka: 22 dní
133 990 Kč
Základní cena od 133 990 Kč

Nový Zéland od severu k jihu

Nový Zéland
termín: 28.10.2019 délka: 18 dní

Nabízí

BON TON, s.r.o.

BON TON, s.r.o.

Masarykovo náměstí 17
75301 Hranice
telefon: 581605080

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Auckland 14 °C
Christchurch 11 °C
Wellington 13 °C

Základní informace

Nový Zéland

Nový Zéland
Hlavní město: Wellington
Počet obyvatel: 3 580 200
Měna: NZD
Rozloha: 268,676 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://novy-zeland.vasezajezdy.cz/zajezdy/severni-a-jizni-ostrov-novy-zeland-velka-482821/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://novy-zeland.vasezajezdy.cz